Залиште свій номер телефона в цій формі і ми обов'язково передзвонимо!

×

Спорядження для кількаденного походу

Плануючи кількаденний похід в гори, потрібно серйозно віднестись до підготовки спорядження. В першу чергу важливими є якість та вага  адже нести все доведеться на собі.

Якщо у вас нема досвіду походів і, відповідно, нема необхідного спорядження, краще позичити в друзів або взяти напрокат те, чого не вистачає.
- По-перше, вам може не сподобатись такий вид відпочинку. Спорядження лежатиме без потреби.
- По-друге, не всі готові одразу витратити велику суму грошей, а купувати абищо в жодному випадку не слід. Якісне спорядження дешевим бути не може. Краще почекати і зібрати необхідну суму. Мало того, можна накупити зайве та невідповідне.

Отже, кількаденний похід:
🔸Рюкзак - об'єм до 50л для жінок та до 70л для чоловіків (на 2-4 дні). Якщо похід на 5-6 днів і більше, то знадобиться рюкзак більших розмірів. Важливо, щоб він був водонепроникний або мав дощовик. Бажано, щоб вага порожнього рюкзака становила 10-15% від ваги спакованого рюкзака.
🔸Намет - повинен бути двошаровим. Добре захищати від опадів і не дати змокнути речам всередині намету від конденсату.
Є ще зимові варіанти. Конструкція схожа до звичайних наметів, окрім, так званої, «снігової спідниці». Вона перешкоджає вітру і холоду потрапляти всередину. В наметах для зимової ночівлі. зазвичай. використовують алюмінієві дуги. Як для полегшення ваги, так і для надійності.
🔸Спальний мішок - для літніх походів та міжсезоння підійде спальник з температурою комфорту від +5°С до +2 - 0°С. Холодна пора - -5°С і нижче. Оптимальна вага – не більше 1,5 кг. У правильно підібраному спальнику має бути комфортно спати в спідній білизні. Під час походу зберігайте спальні мішки так, щоб вони не намокли та не відсиріли.
🔸Теплоізоляційний килимок - тепліший килимок - комфортніший сон. Рекомендовано брати килимок з показником R-value (теплоізоляції) від 5 до 7. Під час зимової ночівлі важлива двостороння теплоізоляція килимка.
🔸Подушка туристична.
🔸Трекінгові палиці.
🔸Сідачка (піддупник).
🔸Дощовик.
🔸Фляга для води, термос.
🔸Кухонний набір - горнятко, миска, ложка. Набір повинен бути легким та міцним.
Посуд для приготування їжі.
🔸Засоби для розпалювання вогню та приготування їжі, ніж\мультитул.
🔸Гермомішок. Надійно захищає від вологи, але він не є дешевим. Замість нього можна використовувати звичайні поліетиленові пакети або ж струнні.
🔸Документи – гроші, паспорт або посвідчення водія, студентський квиток тощо.
🔸Мобільний телефон, фототехніка, зарядні пристрої.
🔸Ліхтарик.
🔸Захисний крем, гігієнічна помада, засоби гігієни.
🔸Карти місцевості, компас, годинник.
🔸Аптечка
🔸Ручка та блокнот

Все потрібно брати з урахуванням кількості днів. Для одноденного походу не треба брати все вищеперераховане спорядження, воно вам не знадобиться. І не забувайте правильно одягатись.