Залиште свій номер телефона в цій формі і ми обов'язково передзвонимо!

×

Значення вітамінів та мікроелементів у горах

 Вітаміни та мікроелементи - їх значення важко переоцінити. Існування жодного живого організму не було б можливим без них.

 • Мінеральні солі - беруть участь у всіх складних фізико-хімічних процесах в організмі людини. Як правило, людина отримує достатньо необхідних мінеральних речовин з їжею. Це основне джерело надходження в організм. Питна вода покриває 1–10% добової потреби.

  Збільшуватись під час походу може тільки кількість споживання хлористого натрію (NaCl, кухонна сіль), його найчастіше не вистачає організму.

  З дефіцитом мікроелементів можуть бути пов'язані застуди, поганий апетит, перепади настрою.
  Під час походу є великі втрати води та інтенсивне вимивання солей. В цих умовах потреба у вітамінах підвищується (особливо водорозчинних, зокрема, віт. групи В).
 • Вітаміни - не мають енергетичного значення, та їх нестача спричиняє розвиток захворювань. Велике значення мають вітаміни С та В.

  Віт. С - підвищує фізичну витривалість, посилює м'язеву діяльність, сприяє усуненню втоми, підвищує опірність організму до інфекційних захворювань.
  Віт. групи B - забезпечують функцію нервової системи і раціональне використання вуглеводів при м'язовій роботі.

  Під час тривалих зимових може виникати дефіцит віт. D. В таких випадках рекомендують приймати його окремо.

  З недостатньою кількістю тваринного білка, пов’язані дефіцити вітамінів (А, групи В, Е) та мікроелементів (фосфор, калій, залізо, цинк, йод).

  Також, потрібно враховувати біодоступність. Метровий список вітамінів у віт. комплексі не говорить про те, що він хороший.

Загалом, добовий раціон на маршруті повинен бути невеликим за об’ємом, щоб не перевантажувати шлунково-кишковий тракт.

Завжди потрібно мати продукти на запасний день! Різне може трапитись: непередбачені затримки у дорозі, негода, ускладнення маршруту, втрата орієнтування тощо.

Лише з урахуванням усього вищесказаного, харчування в поході буде повноцінним.

Повноцінним його робить, також, і правильне співвідношення БЖВ та вода.