Залиште свій номер телефона в цій формі і ми обов'язково передзвонимо!

×

Значення води під час походу в гори

Зневоднення та нестача питної води – проблеми, з якими часто зустрічаються в поході.
Фізичні навантаження, висока температура, сухість повітря, сильне потовиділення спричиняють велику втрату води. Всі втрати обов'язково мають повертатися у формі рідини.

Вода потрібна для обміну речовин, бере участь у терморегуляції тіла, запобігає перегріву, тому дуже важливо правильно компенсувати, регулювати та підтримувати водний баланс.
Кількість спожитої води залежить від кліматичних та фізіологічних факторів. В середньому – це 3л на добу (без врахування їжі).

- Більшу частину рідини варто споживати вранці та ввечері. Лише тоді можна пити до повного втамування спраги (це настає через 15-20хв після пиття). На коротких привалах можна пити у невеликій кількості з короткими перервами.
 - Під час руху заборонено пити воду адже це дає велике навантаження на серце та нирки. В такому разі, слід смоктати льодяники або чорнослив. 

- Якщо пити рідину лише двічі на день, зневоднення – неминуче.

У звичайних умовах ви п’єте одну кільку рідини, а в поході її буде більше потрібно. Тому, враховуйте і такий момент, як адаптація до води.

Є ще таке поняття, як «хибна спрага». Виникає під час значної втоми і викликає пересихання слизової оболонки рота. Щоб втамувати помилкову спрагу, достатньо з’їсти кислий цукерок або сухофрукти.

Під час зимових походів або ж у високих горах бажано воду підсолювати. Основне джерело води в таких умовах – це топлений сніг чи з льодовика, відповідно, - відсутність необхідних солей. При їх дефіциті у вас постійно буде відчуття спраги.

У жодному випадку не беріть із собою в гори солодкі газовані води, вони ще більше посилюють спрагу.

І запам’ятайте! Гори НЕ люблять алкогольних напоїв, оскільки алкоголь «забирає» рідину!

Завжди ретельно та уважно прокладайте свій маршрут, обирайте ділянки для ночівлі лише із джерелами води, щоб уникнути зневоднення (це дуже небезпечна річ).