Залиште свій номер телефона в цій формі і ми обов'язково передзвонимо!

×

Крилос – Шевченкове - Галич

Крилос — невеличке село, на території якого в середні віки існувала столиця Галицько-Волинської держави — Галич. Коли йде мова про давній Галич, столицю Галицького, а пізніше Галицько-Волинського князівств, то мається на увазі не сучасне місто Галич, а село Крилос Галицького району. Саме тут розташована більшість пам’яток археології, архітектури та історії літописної столиці. Власне тут і був один із наймогутніших осередків нашої державності, тут і народжувався на чолі з мудрими князями український дух.

Церква Успіння Богородиці – сьогоднішня домінанта архітектурного ансамблю в Крилосі. Перша літописна згадка про Богородичну катедральну церкву в Галичі датується 1187 роком. Пов'язана вона зі смертю та похованням князя Ярослава Володимировича (Осмомисла). Свого часу церква зазнала перебудов, а зараз тут знаходиться Крилоська Чудотворна Ікона Божої Матері. Церква була також місцем інтронізації Галицьких князів. У 1215 р. тут відбулась коронація угорського королевича Коломана на Галицького короля. Саме тут, на території сучасного Крилоса знаходився княжий град, який був оточений валами висотою 25 метрів, також ровом та оборонною стіною. Весь комплекс утворював неприступну фортецю.

Шевченкове розташоване у місці впадіння річки Лімниці в Дністер. Час заснування села відносять до княжих часів. В селі збереглась унікальна пам'ятка давнини — церква св. Пантелеймона. У 1194 році князь Роман Мстиславович спорудив величний храм в давньоруському стилі. Освятили церкву на честь Святого Пантелеймона. Церква унікальна тим, що вважається найстарішим і єдиним із збережених храмів Галицько-Волинського князівства і тому являє собою неабияку архітектурну і історичну цінність.

Колишній центр Галицько-Волинського князівства - наймогутнішої твердині на південно-західних давньоруських землях – місто Галич. Перша згадка згідно з угорською хронікою XIII ст. датується 898 роком. Назва міста дала назву регіону Галичина. Давній Галич був великим економічним і культурним центром Київської Русі, а на території сучасного міста в княжу добу був торговий порт. Тепер тут знаходиться Національний заповідник Давній Галич, який включає цілий ряд широко відомих пам'яток. Після того як місто занепало і втратило своє адміністративне та політичне значення, Галич довший час залишався центром Галицької єпархії. Коли місто увійшло до складу Речі Посполитої зусиллями короля Ягайла Галич отримав Магдебурзьке право. Після цього на високому пагорбі над Дністром у 1367 році розпочалося спорудження Старостинського замку, який пережив багато руйнувань та відбудов. З замкової гори відкривається чудова панорама середмістя.

Під час мандрівки Ви матимете змогу відвідати єдиний в області скансен Музей народної архітектури та побуту. Знаходиться він на території давнього городища, на першій лінії оборонних валів. Музей ознайомить Вас з архітектурою і побутом жителів Прикарпаття кін. XVII– поч. ХХ століття. Також побуваєте в музеї “Природа Землі Галицької” та центрі реабілітації диких тварин.

Багато хто відвідує ці краї кожного року, щоб потрапити у атмосферу давньої, величної, а головне, нашої самобутньої історії. Повертатись Ви будете із незабутніми враженнями та відчуттями!

Тривалість: 1 день

Увага! Екскурсія проводиться під приватне замовлення для індивідуальних чи корпоративних клієнтів.

* Туристичний супровід відбувається українською мовою.

У вартість входить:

- проїзд комфортабельним автобусом

- супровід гіда-екскурсовода

- екскурсійне обслуговування в туристичних об’єктах

- страхування (оригінал полісу страхування знаходиться у керівника туру)

- загальна аптечка (у разі наявності специфічних захворювань чи хронічних хвороб треба взяти індивідуальну аптечку з медичними препаратами, котрі Ви приймаєте)

У вартість не входить:

- доїзд до м. Львова з Вашого міста і назад

- вхідні квитки в туристичних об’єктах

- харчування

- особисті витрати

Увага! Організатори туру мають право вносити зміни в заявлений розпорядок, зважаючи на обставини, погодні умови, фізичний стан учасників групи. У таких ситуаціях учасникам туру гроші не повертаються.

Вартість вхідних квитків:

- музей “Історії давнього Галича” в Крилосі - загальний і пенсійний - 20 грн., студентський і учнівський - 10 грн.

- музей “Природа Землі Галицької” та центр реабілітації диких тварин - загальний, студентcький - 20 грн., пенсіонери і учні - 10 грн.

- скансен Музей народної архітектури та побуту - дорослий -10 грн., дитячий — 5 грн.
- церква св. Пантелеймона - добровільна пожертва.

- музей караїмської культури в Галичі - загальний, пенсійний і студентський - 15 грн., учні - 5 грн. (можна відвідати за наявності часу та бажання).

Харчування:

  • можна взяти з собою канапки, щоб перекусити під час під час стоянок.
  • Обід відбувається в ресторані у с. Крилос - вартість 60 грн.

Забронювати зараз