Залиште свій номер телефона в цій формі і ми обов'язково передзвонимо!

×

Личаківський цвинтар

 Не так багато існує міст на землі, які з повним на це правом можуть похвалитись своїм цвинтарем, що є водночас діючим музеєм скульптур просто неба та памяткою мистецтва. І саме Львів належить до числа цих небагатьох міст.

 Львівський Личаківський цвинтар розпочав свою кількасот літню історію ще у 1786 роціКладовище займає площу  понад 42 гектари, на ньому нараховується понад 300 тис. поховань, що розташовані на 86 полях, та споруджено більше 2-ох тисяч гробівців, а на могилах встановлено близько 500 фігур та барельєфів.

 Переважна кількість гробниць вважається справжніми витворами мистецтва, оскільки, окрім наявної архітектурної довершеності, ці скульптурні композиції володіють непересічною історією та належать до витворів відомих майстрів - Юліана Марковського, Антонія і Йогана Шимзерів, Гартмана Вітвера, Поля Ойтеле, Сергія Литвиненко, Григорія Кузневича, Теодозії БрижПариса Філіппі, Тадеуша Баронча та ін.

На Личаківському кладовищі знайшли місце останнього спочинку видатні особистості. Тут можна знайти могили:

  • письменників (Маркіяна Шашкевича, Владислава Белзи, Марії Конопницької, Івана Франка, Романа Іваничука);
  • науковців ( Стефана Банаха, Бенедикта Дибовського, Івана Крип'якевича);
  • співаків (Соломії Крушельницької, Ігоря Білозіра, Володимира Івасюка);
  • художників (Артура Ґроттгера, Олени Кульчицької, Олекси Новаківського, Івана Труша);
  • композиторів (Анатолія Кос-Анатольського, Станіслава Людкевича);
  • відомих громадсько-політичних діячів (Дмитра Вітовського, Євгена Петрушевичаі ще багатьох інших людей, що зуміли залишити свій відчутний слід в історії.

Мандрівка Личаківським некрополем розкриває історію людей, що були поховані тут протягом двох століть, знайомить із долями авторів скульптурних композицій та занурює у світ легенд, якими оповите це місце.

Весь цей обсяг вражаючої інформації можна отримати під час екскурсії «Личаківський цвинтар», а для особливо відважних можна організувати таку подорож кладовищем ввечері, що залишить  по-справжньому незабутні враження та надасть подорожі своєрідної таємничості.

Тривалість: 2 год.

Ціна: від 200 грн/год.

Дата і час узгоджуються з клієнтами, оскільки дана екскурсія проводиться під замовлення.

* додатково оплачуються вхідні квитки

Вхідні квитки: Личаківський цвинтар - дорослий – 25 грн, студенти\діти – 15 грн, діти до 12р. - 10 грн.

Забронювати зараз