Залиште свій номер телефона в цій формі і ми обов'язково передзвонимо!

×

Тури в Непал
Відкриваємо нові горизонти!
Одна з найбільш таємничих країн світу чекає на Вас!

Запрошуємо Вас помилуватися красою Гімалаїв - найвищих та найкрасивіших гір нашої Планети, а також познайомитись з унікальною культурною спадщиною цієї дивовижної країни.

Тури

Інформаційний розділ

Загальна інформація
Чому ми
Умови участі
Фізична та психологічна форма
Необхідне спорядження
Правила поведінки
Оплата
Розклад турів на 2019 рік

 Необхідні документи

Віза в Непал оформляється безпосередньо в аеропорту. На 15 днів - 25$, на 30 днів - 40$, на 90 днів - 100$. З собою необхідно мати діючий закордонний паспорт і 3 фотографії для оформлення візи та дозволів. Також, для оформлення візи необхідно мати заповнену візову анкету і міграційний лист (все заповняється на місці).

Зміни в програмі

В залежності від погодніх умов, загальних побажань групи та непередбачуваних обставин керівник має право вносити зміни під час маршруту.

Погодні умови

Більша частина походів проходить на помірних висотах і температура коливатиметься в залежності від висоти, вище – холодніше. Вдень +10 - +20, вночі температура на висотах вище 4 500м може опускатись нижче нуля, часом і до -10. Дощі бувають рідко. Часом можливий сильний вітер. Переважно сонячно до обіду і хмарно ближче до вечора.

В низинах температура вдень від +20 до +30, а вночі в середньому +15, залежно від пори року.

Проживання на час туру

 • Під час пішого треку проживання в притулках для туристів – лоджах. Кімнати 2-ох місні, чисті, але не є великими, в яких переважно з меблів лише два ліжка та тумбочка чи столик. Цього цілком достатньо на 1 – 2 ночі. Тут ми і будемо харчуватись. Душ (платний 3 – 5$), туалет – загальний, на поверсі. З додаткових послуг – зарядка мобільного телефону чи павербанку (3 - 5$). Ціна залежить від висоти, вище – дорожче.
 • За межами треку проживання в 2-ох (переважно) і 3-ох місних кімнатах з умовами в номері.

Індивідуальне розміщення можливе за додаткову оплату (оплачує турист).

Харчування

Їжа на треку дуже різноманітна і смачна. Страви від місцевої кухні до європейської (ну… майже). Ціни теж різні і зростають пропорційно висоті. Орієнтовно 15 - 30$ на добу з особи, залежно від апетиту і треку.

Ще один важливий момент, потрібно пити багато води, особливо на висотах. 1л води в пляшках 1 - 3$. Можна набирати, але бажано продезінфікувати спеціальними таблетками (1 шт на 1 л води). Придбати можна практично в будь-якому магазині (2 - 5$ \ 50шт, залежить, де купувати). На висотах вище 3 500 рекомендовано пити чай в достатній кількості. Ви не повинні відчувати спраги. У високих горах Ваше самопочуття залежить від кількості випитої рідини, а також знизиться ризик підхопити “гірську хворобу”. 

Транспорт

Всі передбачені мандрівкою трансфери відбуватимуться на індивідуальному транспортному засобі. Транспорт залежить від кількості осіб в групі. Таксі турист оплачує самостійно.

Інтернет звязок

В Непалі є два оператора Ncell i Namaste. Краще купувати Ncell – якісніший зв’язок. При цьому потрібно враховувати, що під час треку не завжди буде добрий сигнал. Wi – Fi є в кожній лоджі. Його вартість коливається від 1$ до 5$, в залежності від висоти.

Валюта

Місцева валюта – це непальська рупія. Курс приблизно 1$ - 100 рупій. Краще мати при собі рупії. З доларів на треку користі мало буде, вони в горах не дуже вітаються. Сувеніри краще купувати в туристичному центрі Катманду – в Тамелі. Тут можна і доларами розраховуватись. Прийнято торгуватись, часом ціну можна скинути в кілька разів.

Чайові

Непал – країна, де прийнято залишати чайові тим, хто Вас обслуговує. Деякі готелі та кафе одразу включають 10 – 15% в рахунок. Що ж стосується гіда та портерів, то прийнято залишати ≈ 20$ кожному портеру з двох осіб (оскільки, 1 портер на 2 особи) і ≈ 40 - 50$ гіду з групи. Чайові даються після треку і залежать від того, на скільки якісно вони виконали свою роботу.

*Портер – особа, яка несе Ваші речі.

 1. Ми цінуємо Ваш час, саме тому, всіма організаційними питаннями займаємось ми. А Ви в цей час тренуєтесь, набираєтесь сил, спокійно пакуєте рюкзаки та вирішуєте свої справи перед відпусткою.
 2. Надійність. Відповідальність. Лише офіційні та ліцензійні партнери в Катманду.
 3. У високих горах дуже важливо дотримуватись правил акліматизації. Саме тому маршрути не є ущільненими і не підганяються під відпустки. А також не працюють на кількість, тобто не скорочується кількість днів задля більшої кількості виїздів. Безпека і якість на першому місці. Це дозволить уникнути поганого самопочуття та мінімізує ризики для Вашого здоров’я.
 4. Ви познайомитесь не лише з прекрасною природою Гімалаїв, адже це одні з найкрасивіших маршрутів, а й з таємничою культурою, традиціями та побутом Непалу, оскільки, Вас чекає ще й цікава програма за межами треку.
 5. Подорожі складені з максимальним комфортом, який можливо забезпечити в даних турах. Ночівлі будуть проходити в лоджах з чудовими краєвидами. Вам не доведеться витрачати свої сили на рюкзак, його буде нести портер. Всі трансфери відбуватимуться на індивідуальному транспорті, а це суттєво економить час.
 6. Неймовірної краси сходи і заходи сонця. Мільйони зірок на небі з висоти 5000 м. Квітучі рододендрони та магнолії навесні. Ви коли-небудь бачили таке? Ну і, звичайно ж, чудова компанія однодумців.
 7. Дізнаєтесь секрет щастя непальців. Ви помітите на скільки вони привітний і життєрадісний народ, не зважаючи на всі труднощі життя в таких суворих умовах.
 8. Ви одразу бачите суму, на яку потрібно розраховувати. У вартість входить практично все, що можна включити.
 9. Ви завжди зможете отримати консультацію чи пораду.
 10. Це справді незабутній відпочинок, який запам’ятається Вам на все життя, а головне, з нами весело та цікаво.

Необхідний вік

У подорожі в Непал допускаються лише особи від 18 років.

Кількість учасників

Мінімальна кількість туристів в групі – 4 особи, максимальна – 10 осіб.

Стан здоровя

До участі в поході допускаються лише особи, у яких відсутні захворювання, що не є сумісними з активним туризмом, а також з перебуванням на значних висотах (вище 4 000 – 4 500м).

Потрібно розуміти і усвідомлювати, що дані тури, особливо активна їх частина (похід в гори), характеризуються підвищеними навантаженнями на організм, тому необхідно це враховувати. Хоча, не малу роль відіграють і вольові якості кожного.

Медичні протипоказання

Якщо Ви маєте певні захворювання:

- обов’язково попередьте керівника групи про це (інформація конфіденційна)

- проконсультуйтесь зі своїм лікарем

- переконайтесь, що хвороба не є в гострій стадії

- візьміть з собою всі необхідні ліки в достатній кількості.

Список захворюваннь, при яких заборонені походи такої складності:

 • онкологічні захворювання
 • серцево-судинні захворювання
 • ендокринні захворювання
 • психічні захворювання
 • інфекційні захворювання
 • захворювання дихальної системи
 • захворювання печінки та нирок
 • захворювання системи крові
 • захворювання ШКТ
 • захворювання суглобів
 • цукровий діабет
 • епілепсія
 • переломи

Також, дані тури не є рекомендовані вагітним жінкам.

 Фізична та психологічна форма

Завдяки тому, що ночівля і харчування відбуватиметься в лоджах маршрути будуть значно легшими. Також їх полегшуватимуть портери, які нестимуть рюкзаки (1 портер \ 2 особи по 10кг кожен). Повірте, цю перевагу Ви відчуєте одразу. З підвищенням висоти кожен кілограм здається важчим, ще плюс додається втома і брак кисню. Дякуючи портерам, Ви не будете відволікатись на вагу за плечима, а будете насолоджуватись неймовірної краси краєвидами Гімалаїв.

Потрібно заздалегідь психологічно налаштуватися, що похід не буде легкою прогулянкою в парку і з позитивними думками вирушати в подорож. Попереду найцікавіше та найкрасивіше.

Фізична підготовка

Достатня фізична підготовка є одним з найважливіших факторів успішного проходження маршруту. Це стосується кожного учасника походу. Адже група – це одне ціле. Всі маршрути розраховані для осіб без особливої фізичної підготовки і спортивних досягнень, але це не значить її відсутність. Тому краще підготуватись, бо від цього залежить і Ваше враження від треку.

Починаючи систематичні заняття з фізичної підготовки, учасникам походу рекомендується пройти медичний огляд в лікаря.

Біг як би це не звучало банально, але найкращий спосіб розвинути витривалість та поставити дихання, а це в поході дуже вагома річ. Поставити дихання дуже важливо, оскільки,  на підйомах непідготовленому організму часто не вистачає кисню і серце, намагаючись перегнати більше крові, щоб наситити м'язи киснем, пришвидшено б’ється.

Можна бігати на середні дистанції (3 – 5 км) і на довгі (до 10 км і більше). Важливим моментом є дистанція, а не швидкість бігу. Краще бігти повільніше, але довше і без зупинок по вулиці, обираючи різну місцевість (горбиста, полога і т.д.). По можливості бігайте 3 – 4 рази на тиждень. Біг середньої та великої інтенсивності проводити відразу після сну не рекомендовано. Бігати потрібно починати не пізніше ніж за 2 - 3 місяці до початку походу.

Дуже корисним буде біг по сходах, ну або ж, хоча б ходіть багато сходами. Ця вправа дозволить добре підготувати коліна, оскільки, найбільше навантаження припадає саме на них, особливо під час спуску. Біг по сходинках теж дуже гарне тренування дихання і координації. Та й сходів в Непалі ой, як багато!

Присідання -  добре підійдуть для  розвитку сили в ногах. Лише бігу не є достатньо адже найбільше навантаження під час походу припадає на ноги . Присідати потрібно починати не пізніше ніж за місяць до початку походу. За цей час м'язи ніг звикнуть до навантажень. Рекомендовано присідати 4 підходи по 25 разів кожного дня з перервою 1 хв. між підходами. З часом можна присідати з додатковим вантажем (наприклад, з рюкзаком).

Фізична зарядка вранці – теж дуже важливий аспект при підготовці. Повинна тривати 15 – 20 хв. кожного ранку. Це може бути як легка розминка, так і легкі вправи. Завдяки ранковій зарядці організм привчається швидко прокидатись та бути одразу готовим до навантажень. Це важливий аспект, оскільки, всі переходи стартують зранку.

Гартівна фізична підготовка - це сонячні та повітряні ванни, обливання, сауни та інші способи підвищення опірності організму до зміни температури навколишнього середовища. Загартованість покращує пристосовуваність організму до різноманітних умов походу: спеки, холоду, дощу, снігу та холодних ночівель в зоні високогір'я.

Статичне навантаження – корисна річ тим, хто прагне підвищити свою силу і витривалість. У цьому сенсі вони значно ефективніші, ніж динамічні. Все напруження під час статики направлене на зв’язки, сухожилля, суглоби. Вага, яка діє на них, тренує їх силу та знижує ймовірність травм. Кожну вправу можна виконувати по 2-3 підходи тривалістю 25 - 30 секунд з перервами 15 с.

Плавання – хороший і дуже корисний для здоров’я вид активності, а також, при фізичній підготовці. Плавання сприяє підвищенню сили дихальних м’язів і збільшення їх тонусу, підсилює вентиляцію легень. При регулярному плаванні зростає сила серцевих м’язів, збільшується потужність серця, зменшується кількість серцевих скорочень у хвилину. Заняття плаванням тонізують нервову систему, врівноважують процеси збудження і гальмування, покращують кровопостачання мозку, знімають втому, піднімають настрій, покращують сон та увагу. Добре плавати  2 рази на тиждень по 1 год.

Порада! Яку би Ви не підібрали для себе систему тренувань, успіх забезпечується лише за умови систематичності занять і при будь-якій погоді!

Під час ходьби, бігу та виконання фізичних вправ потрібно обов’язково привчати себе до ритмічного та глибокого дихання.

Пам’ятайте, що від того, на скільки серйозно Ви віднесетесь до фізичної підготовки перед походом, залежатиме легкість проходження маршруту для Вас та групи.

Головне, нехай фізична підготовка приносить Вам задоволення. Правильно мотивуйте себе і тренуйтеся з посмішкою на обличчі!

Увага! Організація, підготовка та проведення процесу фізичної підготовки організму повністю покладається на кожного учасника походу. Також, рекомендованими є тренувальні походи вихідного дня. Якщо Вам будуть потрібні рекомендації з приводу фізичної підготовки, звертайтесь!

Психологічна підготовка

Психологічна підготовка є важливою частиною у підготовці до успішного походу. Пам'ятайте, що не завжди є гарна погода, будуть моменти, коли буде важко і втома даватиме про себе знати, але Ви повинні бути готовими пройти цей шлях. Організаційні  питання може вирішити керівник групи, проте, за свій фізичний і психологічний  стан Ви відповідаєте самі. Будьте готові переборювати себе і Вам доведеться робити це доволі часто.

Не забувайте, з Вами в групі такі ж товариші як Ви і пам’ятайте, що Ви завжди можете звернутись за допомогою до керівника групи. Всі складні моменти і труднощі пройдуть, залишиться купа спогадів і багато позитивних вражень на все життя. Завжди є і приємна сторона – це нові друзі, вечірні чаювання в лоджах на треку, багато цікавих людей з цілого світу, веселі моменти,  а головне, мальовничі краєвиди і надзвичайна краса Гімалаїв, яку прагнуть побачити хоч раз в житті мільйони людей з цілого світу. За цим вони і ми їдемо в Непал.

Спершу пройдіть маршрут кожен в своїй голові і тоді успіх гарантовано. Вірте в себе! Ви зробили правильний вибір. Гімалаї чекають на Вас!

Перед походом також важливо добре харчуватись, висипатись (мінімум 8год). Ну і, звичайно ж, бути в хорошому настрої.

 Особисте спорядження:

 • рюкзак – рекомендований об'єм рюкзака до 50л для жінок та до 70л для чоловіків. Важливо, щоб він був водонепроникний або мав дощовик. Додаткові елементи: поясний ремінь, бокові стяжки, бокові та фронтальні кишені. Підходьте виважено до зборів, не беріть те, без чого можна обійтись під час походу.
 • маленький рюкзак  туди покладете необхідні речі, перекус, документи, воду, оскільки, великий рюкзак будуть нести портери. Плюс, це Ваша ручна поклажа під час перельоту.
 • спальний мішок - підійде спальник з температурою комфорту +5 - 0°С. Бажано, щоб вага спальника становила до 1,5 кг (максимум до 2кг). Не варто хвилюватись тим, хто мерзне - в кожній лоджі є ковдри.
 • сідачка (піддупник) - у поході така річ замінює стілець і дозволяє сидіти практично на будь-яких поверхнях без небезпеки забруднитися чи застудитись. Нема нічого приємного в тому, щоб сідати на холодне каміння.
 • трекінгові палиці - функція трекінгових палиць – рівномірний розподіл навантаження між спиною, ногами та руками, розвантажити коліна. Також вони допомагають утримувати рівновагу. Обов’язково!
 • бахіли\гамаші - додатково захищають ноги від вологи, снігу та пороху.
 • гермомішки – під час походу важливо тримати сухими спальник, додатковий одяг та взуття, документи, техніку. Гермомішок надійно захищає від вологи, але він не є дешевим і є доволі важким. Замість нього можна використовувати звичайні поліетиленові пакети. Вони дешевші, але швидко рвуться, тому беріть із запасом. Або ж, струнні пакети.

Взуття та одяг:

 • взуття -трекінгові черевики з міцними стінками та твердою підошвою (типу Vibram), які забезпечують добру стійкість на будь-якому рельєфі та фіксують гомілку. Добре, коли черевики виготовлені з цупкої та водонепроникної шкіри, а ще краще з матеріалу Gore-Tex. Більшу частину дня Ви будете проводити в цьому взутті, тому воно має бути якісним. Не рекомендовано використовувати нове взуття, практично завжди воно натирає мозолі (іноді туристи змушені зійти з маршруту через криваві мозолі). Якщо у Вас нема взуття, яке не промокає, можна брати змінне взуття, але це додаткова вага і місце в рюкзаку.
 • змінне взуття - сандалі, шльопанці або легкі кеди. Пригодиться в лоджах і в низинах.
 • куртка  куртка - вітрівка повинна забезпечити добрий захист від вітру та легкого дощу, бажано, щоб вона була з капюшоном.
 • пухова куртка - з висотою температура буде знижуватись, а часом опускатись і нижче нуля, тому така річ є необхідною.
 • светр – добре мати з собою хоча б один флісовий светр. 
 • термобілизна – в ідеалі мати з собою два комплекти. Легший і тонший, в якому будете ходити та тепліший, в якому будете спати і ходити ввечері, якщо буде холодно. Якщо нема двох комплектів, можна виходити з того, що є.
 • футболка\майка – 2-3 шт.
 • сорочка – можна захопити сорочку на довгий рукав з натуральної тканини адже є ризик сильно обпалити руки внизу.
 • штани  штани мають дихати і швидко сохнути, не повинні сковувати рухів, тому наполегливо не рекомендуємо брати джинси. В них Ви будете іти більшу частину маршруту. Штани не повинні бути надто теплими.
 • шорти – 1 пара, знадобляться у спекотні дні.
 • білизна  добре мати хоча б два комплекти змінної білизни, а краще і 3 – 4 (залежно від тривалості походу).
 • шкарпетки – рекомендовано мати хоча б 2 пари звичайних ходових шкарпеток і 2 пари теплих. Можна взяти 2 – 3 пари спеціальних трекінгових, в них зручніше і менше натираються ноги.
 • рукавиці - можете взяти одні легкі і одні тепліші. Дуже добре, якщо матимете непродувні, так звані віндстопери.
 • головні убори - для захисту від сонця, вітру і дощу. Це може бути бандана, кепка, баф чи панама. Навіть при мінімальній кількості сонця в горах можна обгоріти. Обов’язковими є тепла шапка та шалик. Добре, якщо є маска (балаклава), яка захищає голову та обличчя від вітру.

Особисті речі:

 • квитки, документи, паспорт, гроші - бажано спакувати все в герметичну упаковку, щоб не намокло. Якщо у Вас нема спеціальної упаковки, то підійде звичайний струнний пакет.
 • термос - рекомендуємо мати з собою ємністю 1л. Спрага в поході постійно дає про себе знати, а на висотах і при низькій температурі навряд чи схочеться пити холодну воду. Чай можна замовити в лоджі і перелити у свій термос.
 • ліхтарик - потрібно мати налобний ліхтарик. Практична річ, яка полегшує пересування в темноті і пошук необхідних речей.
 • засоби гігієни – особиста справа кожного. Але пам’ятайте про власну чистоту і про вагу рюкзака не забувайте. Мінімальний перелік гігієнічних засобів для походу має включати:  мило, зубну пасту і щітку, дезодорант, зволожуючий крем, крем від засмаги, бритва для гоління (на розсуд кожного), туалетний папір, вологі серветки та гігієнічну помаду (це і мужчин стосується).  Рекомендуємо брати напівпорожні тюбики пасти, крему, невеликі шматки мила тощо (це зменшить вагу рюкзака), розрахувавши попередньо на кількість днів у поході. Не забудьте про маленький рушник. Добре буде з мікрофібри, такий рушник швидко сохне, легкий і займає мало місця.
 • окуляри – як влітку, так і в іншу пору року з висотою зростає інтенсивність сонячних променів. Якщо в горах лежить сніг, світло у сонячний день відбиваючись від снігу, сліпить очі. Тоді з’являється ризик отримання «сніжної сліпоти», яка може проявитися і через 4 – 5 год. Такий захист обов’язковий.
 • мобільний телефон, фототехніка - тепер і у горах можна бути на зв’язку з рідними та друзям, а фото на згадку – найкращий сувенір з мандрівки. Якщо Ви вирішили взяти в похід електронні прилади, подбайте заздалегідь про зарядку і не вмикайте без зайвої потреби та не забудьте про захист від вологи.
 • блокнот, ручка – під час походу Ви зможете занотувати цікаві моменти подорожі, а також місця та назви гір, де Ви побували, взяти контактну інформацію нових друзів.
 • книга  така річ зайвою не буває ніколи. Чи може бути щось приємніше, аніж почитати улюблену книгу з краєвидом на Гімалаї? Та й вечори будуть вільні.
 • годинник - в горах важливо не лише орієнтування на місцевості, але й в часі.
 • індивідуальна аптечка – одним з найважливіших питань у поході є питання Вашої безпеки та медицини. У інструктора під час походу є загальна аптечка зі всім необхідним, де кожні ліки є підписані, щоб Ви за будь-яких умов могли скористатись нею самостійно чи надати необхідну допомогу. Все ж, пам’ятайте, вона не напакована купою пластирів і ліками, про існування яких знаєте лише Ви! У місцевого гіда теж є своя загальна аптечка. В аптечці є все необхідне для типових травм та хворіб, що трапляються в даних походах. Якщо ж у Вас якесь специфічне захворювання, обов'язково візьміть з собою свої ліки.

Увага! Індивідуальна аптечка є обов’язковою для кожного учасника групи. Вміст можна глянути ТУТ

P.S.! Залишайте приблизно 1 – 1,2 кг вільного місця в спакованому рюкзаку на перекуси. Після прибуття на місце старту кожен учасник туру отримає свою частину. Тому підходьте виважено до зборів, не беріть те, без чого можна обійтись під час походу. Пам'ятайте про вагу рюкзака.

Порада! Якщо Ви ще не ходили в гори і не маєте необхідного спорядження, а також не впевнені, що Вам такий вид відпочинку сподобається, то у Вас є три варіанти. Перший – позичити в когось. Найдешевший варіант, але не завжди є в кого. Другий – купувати, але це дорого і не знати, чи  подальшому Вам це знадобиться. І нарешті, третій – взяти напрокат. Рекомендуємо третій варіант. Ціна оптимальна, фахівець порадить Вам саме те, що необхідно і у Вас буде якісне спорядження. Якщо після подорожі Ви забажаєте продовжувати в тому ж дусі, тоді можна вже купувати своє спорядження.

Деталі можна дізнатись ТУТ

 Учасник зобов’язаний:

 • виконувати настанови інструктора
 • дотримуватись правил техніки безпеки
 • з повагою відноситись до інструктора та інших учасників туру
 • попередити інструктора про наявність специфічних захворювань
 • не дозволяється відлучатись від групи без відома інструктора
 • забороняється паління в недозволених місцях
 • забороняється вживання наркотичних речовин
 • строго забороняється вживання алкоголю під час мандрівки. Випивка можлива лише після походу у незначній кількості
 • не порушувати часових рамок, де це необхідно. Ранковий підйом у визначений час не відкладається
 • бережно відноситись до навколишнього середовища та прибирати за собою все сміття

При невиконанні учасником вказаних зобовязань інструктор має право продовжити маршрут з групою без порушника і не несе за нього відповідальність! Кошти при цьому не повертаються, а всі необхідні витрати такий турист бере на себе!

 

Оплата та повернення коштів (стосується лише подорожей в Непал)

Оплата

Для бронювання місця в групі вам необхідно внести завдаток в розмірі 200$, а також надіслати скан ваших авіаквитків. Ці гроші потрібні для оформлення дозволів та інші витрати.

Решту суми ви оплачуєте гіду в перший день туру в доларах.

Після реєстрації будуть вказані необхідні реквізити. Після того як ви провели передоплату обов’язково напишіть своє ПІП, суму і час оплати або  зателефонуйте. 

Умови повернення коштів

Якщо з певних причин вам не вдається приєднатись до групи просимо повідомити завчасно. Замовлення транспорту, бронювання готелів, купівля квитків на переліт та оформлення дозволів проводяться завчасно. Саме тому сума завдатку не повертаються, але може залишитись на вашому “рахунку” для оплати іншого туру. Сума “рахунку” залежить від того, коли ви повідомили про відмову. 

Передчасне сходження з маршруту

 • Якщо з будь-якої причини ви змушені чи бажаєте передчасно зійти з маршруту під час походу, то в цьому випадку гроші не повертаються.
 • Якщо раптом вам терміново потрібно летіти додому кошти також не повертаються. Адже оплата всіх перерахованих вище послуг, а також оплата всіх трансферів, гіда, портерів проводиться завчасно. Можуть бути повернені кошти лише за вхідні квитки в екскурсійні об’єкти, де є передбачено туром. Витрати, пов’язані з перельотами та іншим транспортом турист бере на себе. Також, турист самостійно оплачує за супровід при сходженні з маршруту.

Увага! Рекомендовано все таки не сходити передчасно з маршруту і зробити все можливе, щоб таких ситуацій не було. Це зайві клопоти та неприємності не лише вам, а й іншим учасникам походу та й людям, які вас супроводжують. А ще, це витрачені кошти з недоотриманням того, за чим їхали і, головне, поганий настрій.

Скасування туру

У випадку скасування туру туристи повідомляються про це електронною поштою та по телефону не пізніше, ніж за 2 календарні дні до початку туру. Кошти оплачені за скасований тур в такому разі повертаються в повному обсязі. Якщо ви бажаєте, суму передоплати за скасований тур можна використати на інший тур.

Знижки

 • Учасникам АТО (за наявності посвідчення) - знижка 5%

Знижка не розповсюджуються на прокат туристичного спорядження.

 

Назва туру

Дати туру

Тривалість

 

1.

Трек до базового табору Аннапурни

05 – 19.04.19

 

14    + 1 день

2.

Трек до базового табору Евересту

02 – 17.05.19

 

15    + 1 день

 

3.

Знайомство з Непалом

21 – 31.05.19

-

12.11 – 22.11.19

 

10    + 1 день

 

4.

Трек до базового табору Евересту через озера Гокіо

20.09 – 11.10.19

 

21    +1 день

 

5.

Трек навколо Аннапурни + озеро Тілічо + перевал Торунг Ла

19.10 – 08.11.19

 

20    + 1 день


Про Непал

Непал  - держава в Південній Азії, що межує з Тибетом (територія Китаю), Індією, а смуга індійської території на півдні країни довжиною в 20 км відокремлює Непал від Бангладеш. Існує дві версії походження назви “Непал”. Перша - із санскриту “nipalaya” -“біля підніжжя гір”, маються на увазі основні хребти Гімалаїв, а друга - від тибетського “niyampal” - “свята земля”.  Загальна площа Непалу – 140 800 квадратних кілометрів.  Столиця — Катманду. Кількість населення приблизно 27 млн осіб. Непал не має виходу до моря. Ця дивовижна країна знаходиться в Гімалаях – найкрасивіших і найвищих горах світу, вони займають шість сьомих території Непалу. 40% території Непалу розташовано на висоті понад 3000 м, тому Непал вважається найвисокогірнішою країною світу. З чотирнадцяти восьмитисячників вісім розташовані в Непалі, в тому числі Еверест (Джомолунгма, Сагарматха, 8848 м) – найвища гора у світі. Туристів, любителів піших сходжень та альпіністів з усього світу приваблює в Непалі не лише Еверест, а й ще 150 гірських піків. Також на території гімалайського регіону знаходиться ущелина Калі-Гандакі, яка вважається найглибшою ущелиною в світі. Суспільство Непалу ділиться на касти: від найнижчої до найвищої.

Мова

Основна мова в Непалі — непалі, а також 20 розмовних діалектів. З розумінням англійської проблем нема. Всі,  хто так чи інакше спілкуються з туристами знають англійську на достатньому рівні.

Прапор та герб

Прапор Непалу є єдиним у світі прапором нетрадиційної форми. Він не прямокутний і не квадратний, а складається з двох трикутників, що  являють собою спрощену комбінацію двох гілок династії Рана - колишніх правителів країни. Прапор Непалу символізує те, що держава Непал буде існувати так само довго, як сонце і місяць.

Сучасний герб Непалу був прийнятий 30.12. 2006 р. Герб складається з гірлянди рододендронів, що обрамляють гору Еверест, а також чоловічих і жіночих рук, які символізують рівність статей. Крім того, на гербі представлений прапор Непалу. У центрі герба розташований білий силует з окресленням карти Непалу.

Релігія

Головними релігіями Непалу є індуїзм та буддизм. Індуїзм сповідує більша частина населення. 3% населення – це мусульмани. Водночас, в країні не існує конфліктів між представниками різних релігій. А у місті Лумбіні, що знаходиться на півдні країни у VI ст. до н. е. народився засновник буддизму Сіддгартха Ґаутама (Будда). Це єдина в світі країна, де до цього часу збереглися традиції і монастирі добуддистської релігії Бон-по. Не даремно Непал славиться як центр духовності в Азії. А ті, котрі шукають "шлях" їдуть сюди з цілого світу, щоб медитувати і впитувати в себе унікальну атмосферу цього місця.

Культура

Культурно-історична спадщина в цій країні дуже багата. Як внизу так і в горах можна знайти чимало відомих святинь і по дорозі до них скільки завгодно захоплюватися дивовижною природою: високими засніженими вершинами і зеленими долинами, холодними швидкими річками і густими джунглями. Тутешня релігія унікальна, а міфологія дуже багата - різних церемоній і обрядів можна побачити безліч, та ще й взяти в них участь. У непальців є своя священна ріка, яку вони дуже шанують – річка Багматі. Вона бере початок в горах і впадає в священну ріку Ганг.

Завжди і скрізь всевидячі очі Будди, що все розуміють. Не обов'язково знати мову непалі, щоб звернутися до Нього. Молитви написані на молитовних прапорцях і барабанах. Досить постояти під прапорцями, що розвіваються на вітрі або покрутити правою рукою барабан, як ваша молитва відправиться за призначенням.

Історія

Колись долина Катманду лежала на дні величезної гірського озера. Після землетрусу вода озера зійшла і долина була заселена людьми з навколишніх регіонів, які утворили народ невари. Долина відрізнялася високою родючістю, а населення – великими талантами в мистецтві і ремеслах, і стала знаменита по всій східній Азії.

Непал переживав епохи розквіту і падіння. Ще до нашої ери в Непал прийшов Буддизм і Непал став оплотом буддизму в усьому гімалайському регіоні, а також важливим перевалочним пунктом на торгових шляхах між Індією, Тибетом і Китаєм.

Розквіт Непалу відбувся під час правління неварскої династії Малла, яка залишила найбільш помітний слід в історії Непалу. Недарма епоха правління Малла носить назву «Золота Ера».

Згодом, через багато десятиліть на трон сіла династія Рана. Протягом понад століття династія прем’єр-міністрів Рана управляла країною, а цей час характеризується ізоляцією країни і стагнацією майже у всіх сферах життя. Все ж, Непал зумів зберегти свою незалежність у той час як європейські колоніальні держави підпорядкували собі практично весь світ.

Вже у кінці 1950 р. у зв'яку з конфліктами всередині країни король Трибхуван покинув свій палац, сховавшись в посольстві Індії, звідки він потім втік до Індії. В той час, сформували Тимчасовий уряд в прикордонному з Індією містечку Бірганж. У Непалі почалися зіткнення.

Тоді втрутилася Індія і запропонувала план врегулювання, який був прийнятий двома сторонами. Відповідно до цього плану, король Трибхуван повернувся в столицю в 1951 р. і сформував новий уряд. З віковою ізоляцією країни було покінчено, а Непал встановив відносини з багатьма державами світу. У 1955 король Трибхуван помер, а його ім’ям названо  головний аеропорт країни.

З 1996 року тривала громадянська війна. Уряд не міг впоратися з проблемами, високою корупцією чиновників. Країна переживає серйозну кризу, пов’язану з розрухою і голодом на віддалених територіях. У 2005 році король фактично розпустив парламент. 21 листопада 2006 уряд з семи партій уклав мир з маоїстами, оголосивши про завершення громадянської війни.

Державний устрій

01. 2007 парламент прийняв тимчасову конституцію, за якою король позбавляється статусу глави держави і владні функції передаються прем’єр-міністру. 22. 11. 2007 року на першому засіданні депутати Конституційної Асамблеї повинні були б вирішити долю монархії в Непалі. 28 грудня 2007 тимчасовий парламент проголосив Непал демократичної федеративної Республікою.

28 травня 2008 о 23:26 за місцевим часом Установчі Збори Непалу 560 голосами, проти 4 (члени монархічної Раштрія Праджантра Парті) проголосило Непал Федеративною Демократичною Республікою. Непал став парламентською республікою. Виконавчу владу очолює прем’єр-міністр, а у звільненому королівському палаці розміщений музей.

Клімат

Клімат в різних районах Непалу відрізняється як і в будь-якій високогірній країні, а флора і фауна змінюються в залежності від того, на скільки високо їм доводиться жити над рівнем моря. До 1200 м в Гімалаях ця частина вважається низовиною і тут переважає тропічний клімат. Літо, з квітня до жовтня, вологе і дощове, зима ж вважається сухим сезоном. У нижній частині цього району збереглися майже незаймані джунглі. Вище 1900 м над рівнем моря знаходяться гірські субтропіки. Тут надзвичайно багата рослинність. Від 2800 м - помірний і помірно-холодний гірські пояси, рослинний світ вже не такий багатий, переважно це ялини, сосни, модрини, ялиці, кедри та ін. Найвищий пояс, в якому можна спостерігати життя - 4000 м. Тут ростуть чагарники та альпійські луки. На висоті можна побачити красиві пагорби з яскравою травою і квітами, а також зустріти місцевих тварин. А от вище, ближче до вершин, життя майже немає - там вічні сніги, а температура повітря не вище - 15°C.

Транспорт

У Непалі налічується близько 44 аеропортів. Деякі з них розраховані на роботу під час сезону дощів. Основним способом пересування по країні є автобус. У цьому ж виді транспорту місцеві жителі часто перевозять дрібну свійську худобу та птахів, тому, поїздка видасться веселою. Більш зручним варіантом для туристів буде маршрутне таксі. Але в якості альтернативи можна поїхати і на нечисленних туристичних автобусах, які більш комфортабельні, але вони і дорожчі. У Непалі немає залізниць. Крім того, можна орендувати автомобіль напрокат. Для цього треба мати права міжнародного зразка. Особливо популярно брати в Непалі напрокат велосипеди і мотоцикли. Потрібно пам’ятати, що в Непалі лівосторонній рух, а правил дорожнього руху водії не дотримуються. Пішохідні переходи та світлофори практично відсутні.

Туризм

Туризм є важливим аспектом для економіки Непалу і забезпечує валютні надходження до країни. Здебільшого туристів приваблює надзвичайно мальовнича природа і древні індуїстські та буддистські храми.

На поселення та харчування в Непалі доволі прийнятні ціни, а ось трекінг не є дешевим. Переліт довгий, з пересадками і, як наслідок, досить дорогий.  Так що, в результаті, тури в Непал не є дешевим задоволенням, що відчутно б’є по кишені. Не зважаючи на ціну, воно того вартує і саме тому, натовпи туристів з цілого світу їдуть сюди.

Перший готель в країні під назвою Royal Hotel був відкритий українцем, уродженцем Одеси Борисом Лисаневичем.

Є в Непалі і курорти. Найпопулярніший – це Покхара. Тут є багато комфортабельних готелів, крамниць та ресторанів. Крім цього, є на що подивитися - храми, ступи, монастирі, священні печери, озера і водоспади. Візитною карткою та найпопулярнішим місцем відпочинку є озеро Фева. А панорама гір - це те, заради чого сюди приїжджає більшість туристів.

У Непалі багато гарних свят та цікавих фестивалів. Проводяться вони в будь-який час року, тож завжди є на що подивитися.

Отже, Ви вже давно мрієте про поїздку до Непалу та про похід Гімалаями? Вам саме сюди. Програму турів на 2019 рік можна глянути тут.

Визначні пам'ятки

Храм Пашупатінатх - великий храмовий комплекс XIII століття, де завжди натовпи прочан. Розташований на двох берегах священної річки Багматі в Катманду. Храм є святилищем покровителя Непалу, бога Пашупаті (Шрі Пашупатінатха) — одного з аватарів Шиви. Вхід до внутрішніх приміщень та дворів храму дозволений лише індусам. Тут проводять церемонії кремації, але пускають лише родичів померлих. Туристи можуть спостерігати за процесом з протилежного берега ріки. Разом з іншими храмами Долини Катманду, Пашупатінатх входить до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

 

Сваямбунатх – будистський храмовий комплекс на окраїні Катману. Ще називається Храм мавп (Monkey Temple) – натериторії проживає багато диких мавпочок, звідти й назва. В центрі комплексу знаходиться велика буддистська ступа, розташована на вершині гори. Сторони ступи дивляться на чотири сторони світу з поворотом на 60 градусів. Щоб піднятись потрібно подолати 365 сходинок, за кількістю днів у році. Навколо ступи розташовані кілька монастирів, а також кілька тибетських шкіл.

Ступа Боднатх - велична  споруда, збудована ще в V ст. (за деякими даними ІІІ ст), її висота 40 м. Занесена до списку культурної спадщини ЮНЕСКО. Одна з найбільш шанованих святинь для буддистів усього світу, є основним центром тибетського буддизму в Непалі. А також, належить до числа найвеличніших та найдревніших світових буддійських храмів. Розташована ступа у Катманду. По периметру ступи встановлено понад 150 молитовних барабанів з мантрами.

Особливість цієї культової споруди полягає в тому, що вона символізує Вселенну в мініатюрі, включаючи чотири стихії. Трирівнева основа ступи – земля, величезний сферичний купол – вода, спрямований вгору шпиль – вогонь, а “парасолька” у вигляді кільця над шпилем – повітря. Сходи виконані у вигляді ярусів, що звужуються, 13 сходинок – це 13 кроків до досягнення нірвани. В самому центрі святилища сидить Будда, який спостерігає за тим, що відбувається навколо.

У відомому фільмі режисера Бернардо Бертолуччі “ Маленький Будда” одна з центральних сцен відбувається біля ступи Боднатх.

Храм богині Кумарі – місце проживання живої богині. Саме так! Жива богиня і вона є лише тут, а поклоняється їй увесь Непал. Кандидатка перед цим проходить суворий відбір. Обирають з маленьких дівчаток віком від 3 до 5 років, з певної касти і за певними параметрами, на тілі яких ніколи не виступала кров. Живуть богині також за суворими правилами – вони рідко спілкуються з рідними, не вчаться, їм заборонено торкатись землі та ін. Богинею дівчинка може бути поки не досягне статевої зрілості. Правда, останніми роками дівчаток-богинь навчають спеціальні вчителі, а після закінчення своєї місії вони отримують велике грошове утримання і можуть обирати будь-яку освіта. Все ж, адаптовуватись до звичайного життя їм не є легко. Кумарі єдина, хто має право ставити тіку королю.

Бактапур ("місце віруючих" ) – древнє неварське місто, розташоване в Долині Катманду, одна з трьох столиць Непалу. Бактапур був столицею до XVII століття. Хоча місто не дуже велике, та в ньому багато унікальних палаців, храмів та велика кількість архітектурних пам'яток, які, на щастя, добре збереглись до наших часів, а ще, є священні ставки. Саме тому Бактапур заслужено вважається культурною столицею Непалу. Атмосфера містечка повністю сприяє неспішним прогулянкам вузькими вуличками та площею. У 1979 року архітектурна спадщина міста внесена до списку ЮНЕСКО.

Патан – одне з трьох королівських міст в долині Катманду. Ряд історичних джерел вказує на те, що Патан є найдревнішим з трьох основних міст долини Катманду. Засноване місто в 3 ст. до н.е. Є важливим центром буддистської та індуїстської культур Непалу. Патан має найвищу концентрацію історичних пам’яток в межах всієї долини. Межі старого міста знаходяться в межах чотирьох ступ, які вказують на чотири сторони світу. На знак визнання, комплекс споруд на Площі Дурбар у 1979 році був включений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут найбільше відчуваєш атмосферу минулого часу, а древні палаци та святині підсилюють це відчуття. Площа Дурбар вважається гордістю не тільки цього міста, а й всього Непалу.

Непал – це країна пригод та духовного вдосконалення. А ще кажуть, що до Непалу потрібно дорости, але ті, хто хоч раз побував прагнуть повернутися. Якщо Ви готові і бажаєте на власні очі побачити древні пам’ятки, які не зруйнували ні час, ні людська рука, ні землетруси, знайомтесь з програмою на 2019 р. тут.

Чітван (“ліс леопардів”) – національний парк у Непалі, був улюбленим місцем полювання непальських королів. З 1984р. об’єкт внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Знаходиться на відстані 200 км від Катманду. Це одне з небагатьох місць в світі, де можна спостерігати за дикими тваринами в природніх умовах. На території є багато річок, озер, а також багата флора та фауна. Лише птахів тут понад 350 видів. Відвідавши цей надзвичайно мальовничий куточок,  Ви матимете змогу ближче познайомитись з життям носорогів, слонів, оленів, буйволів, бенгальських тигрів, крокодилів, прісноводних дельфінів і т.д.

Катманду — столиця Непалу, розташована в Долині Катманду. Разом з містами Патан і Бактапур, утворює агломерацію з населенням понад мільйон мешканців. Площа міста 50,67 кв. км. Середня висота над рівнем моря 1350 м. Стара частина міста славиться буддистськими та індуїстськими святинями і храмами (Пашупатінатх, Сваямбунатх, Боднатх та ін.), більшість з яких споруджені у XVII столітті. Місто має багату, більш ніж 2000-літню історію. Релігійні і культурні фестивалі – важлива частина в житті містян.

 Катманду — найбільший культурно-освітній центр Непалу. Тут розташовані Королівська академія, Національний коледж,  Санскритський коледж, Університет імені короля Трибхувана та ін. Крім цього в Катманду знаходиться Національний музей Непалу, Нумізматичний музей, Національна та Центральна бібліотеки. Археологічні розкопки, проведені в Катманду, підтверджують існування тут давньої цивілізації. Найстарша із знахідок датується 185 роком н.е.

Лумбіні («улюблений») — поселення в Непалі на кордоні з Індією. Відоме своїм храмовим комплексом і як місце народження Будди  Сіддгартха Гаутами, засновника буддизму  (563 до н. е. — 483 до н. е.). Одне з чотирьох основних центрів паломництва буддистів, пов’язаних з основними подіями в житті Будди. Завдяки праці непальських археологів, а також також записам китайського паломника Фа Сяня вдалося ідентифікувати місце народження Будди. Крім Лумбіні місцями паломництва, які пов'язані з життям Будди є також Кушинагар, Бодх-Гая та Сарнатг в Індії. Центральну частину комплексу Лумбіні займає храм Майя Деві, присвячений матері Будди, з давнім пам'ятним каменем, що зображує народження Будди. Навколо храму — археологічна зона з залишками споруд раннього буддизму та дерево Бодхі. У Лумбіні споруджуються буддистські храми кожної країни, в якій поширений буддизм. Вже зараз можна побачити та відвідати храми Таїланду, Китаю, Камбоджі та інших країн.

 В Лумбіні є ще кілька надзвичайно цікавих і красивих об’єктів, які приваблюють туристів з цілого світу. Один з них – це Пагода світового миру, збудована японськими буддистами. Ступа Лотоса – вважається одним з найкрасивіших храмів Непалу. Також, китайський буддистський монастир Чжун Хуа, що нагадує одну із споруд Забороненого міста в Пекіні. Роял Тай – ще один  буддистський монастир, збудований з білого мармуру.

Нагаркот («місто фортець») – популярне туристичне місто і один з найкрасивіших гірських районів Непалу. Краєвиди Гімалаїв цього невеличкого курортного містечка, зазвичай, вважаються найкращими. Сюди їдуть для того, щоб помилуватись засніженими вершинами, а також, щоб зустріти схід сонця. Саме Нагаркот вважається одним з найкращих місць в Непалі для спостереження за сходом та заходом сонця. Місто розташоване на висоті 2200 м. Саме місто дуже давнє і колись стояло на торговому шляху з Непалу в Тибет.

Покхара – місто, розташоване в центральному Непалі, за 198 кілометрів на захід від Катманду в передгір'ях Гімалаїв. Третє за кількістю населення (приблизно 200 тис.чол.) місто в Непалі. Тут є один з внутрішніх аеропортів. Візитівкою міста є озеро Фева – надзвичайно красиве. Звідси відкривається мальовничий вигляд на Гімалаї, зокрема, на восьмитисячники Дхаулагірі, Аннапурна та Манаслу. Також, можна помилуватись вершиною Мачапучаре – вона вважаються священною і сходження на неї суворо заборонені. Саме в Покхарі стартують більшість трекових маршрутів в район Аннапурни. В місті високо над озером Фева встановлена Ступа миру. Для туристів у Покхарі пропонується багато видів активного відпочинку: рафтинг, каякінг, парапланеризм та ін.

 До другої половини ХХ ст перехід з \ до столиці Катманду тривав від одного до двох тижнів і проходив через ріки та ущелини, пішки або ж на яках. Причиною була відсутність доріг. Але зараз це вже в минулому і  місто Покхара вважається найпопулярнішим курортом Непалу зі своєю атмосферою та мальовничими околицями.

Якщо Ви давно мрієте відчути Азію, ознайомитись з культурою та традиціями Сходу, побачити визначні пам’ятки індуїзму, буддизму, древні храмі, які занесені до спадщини ЮНЕСКО. А також, відвідати популярні міста та помилуватись надзвичайно красивими краєвидами, то Вам саме до нас. З програмою на 2019 рік можна ознайомитись тут.