Залиште свій номер телефона в цій формі і ми обов'язково передзвонимо!

×

Урич (фортеця Тустань) – Кам’янка

Урицькі скелі – пам’ятка природи та археології національного значення, яка не має аналогів у Європі. В народі їх прийнято називати "Тустань" і трактувати як "тут стань". Розташовані скелі поблизу села Урич Сколівського району. Посеред лісу на висоті 800 м над рівнем моря височіють величні урвисті скелі висотою до 50 м, а іноді до 87м., яким дають вік 55 млн. р. Тут знайдені рештки будівельних конструкцій, які є залишками давньоруської фортеці Тустань (ХІ – ХІІІ ст), а ще вирубані у скелях гроти, підземні ходи, колодязі. До комплексу урицьких пісковиків входять 7 груп скель: Камінь, Острий Камінь, Мала Скеля, Жолоб, Ґулька, Хрест та одна безіменна скеля. У нижній частині скельних виступів внаслідок водних потоків утворилась низка гротів до 2 м заввишки та 3-5 м завдовжки. Починаючи з кінця IX ст. тут проживало плем’я білих хорватів, яке входило до союзу слов’янських племен. У цей період сформувалось місто-фортеця Тустань. Дитинець розміщувався на самому скельному плато. Сьогодні залишилось близько 4000 слідів на скелях від дерев’яних конструкцій.

Тустань була важливим стратегічним пунктом і входила до єдиної системи Карпатської лінії оборони південно-західних кордонів Київської Русі, а потім і Галицько-Волинського князівства. Фортеця (замок) Тустань проіснувала включно до XVI ст.

Починаючи з XVIII ст. розвалини замку-фортеці Тустань привертають увагу численних подорожніх, туристів, етнографів, істориків. Серед археологічних знахідок найбільш сенсаційними виявились дерев’яні конструкції Х ст. Крім залишків дерева знайдено металеві вироби, кераміку, скло, шкіряні вироби та ін.

Вважається, що в давнину ці скелі використовувались населеннями різних культур як святилище, підтвердженням цьому є найбільша у всіх Карпатах кількість петрогліфів (близько 280). В основному - це символи Сонця, призначення яких до сих пір не розгадане. Одним із найцікавіших і найбільш вражаючих петрогліфів є 2-метрове зображення людського обличчя, викуте на скелі. Гра світла і тіні надає йому виразу спокою.

На сьогодні комплекс скель перебуває під охороною Національного парку "Сколівські Бескиди" та Державного історико-культурного заповідника "Тустань".

Не вагайтесь і впевнено обирайте даний тур адже навіть сьогодні монументальність Тустані вражає! Ви будете захоплені побаченим!

А довершить нашу мандрівку Кам'янецький водоспад - гідрологічна пам'ятка природи, розташований у Сколівському районі Львівської області, в національному природному парку "Сколівські Бескиди". Висота водоспаду 7 м. Неподалік від водоспаду розташоване озеро за назвою Мертве Озеро (Журавлине). Вода в ньому дуже багата на сірководень, тому в озерці ніщо не живе. Саме ж озеро та навколишні ліс чарують своєю красою. Ця мандрівка одного дня на довго залишиться у Ваших спогадах.

Тривалість: 1 день

Увага! Екскурсія проводиться під приватне замовлення для індивідуальних чи корпоративних клієнтів.

* Туристичний супровід відбувається українською мовою.

У вартість входить:

 • проїзд комфортабельним автобусом
 • супровід гіда-екскурсовода
 • екскурсійне обслуговування в туристичних об’єктах
 • страхування (оригінал полісу страхування знаходиться у керівника туру)
 • загальна аптечка (у разі наявності специфічних захворювань чи хронічних хвороб треба взяти індивідуальну аптечку з медичними препаратами, котрі Ви приймаєте)

У вартість не входить:

 • доїзд до м. Львова з Вашого міста і назад
 • вхідні квитки в туристичних об’єктах
 • харчування
 • особисті витрати

Увага! Організатори туру мають право вносити зміни в заявлений розпорядок, зважаючи на обставини, погодні умови, фізичний стан учасників групи. У таких ситуаціях учасникам туру гроші не повертаються.

Вартість вхідних квитків:

 • територія наскельної фортеці "Тустань" та музей "Історія Тустані": загальний – 32 грн., студенти, школярі, пенсіонери – 16 грн; якщо в період фестивалю “Тустань” - загальний – 150 грн., діти дошкільного віку та учасники АТО – безкоштовно, школярі – 75 грн.
 • національний природний парк "Сколівські Бескиди" - 10 грн.

Харчування:

 • можна взяти з собою канапки, щоб перекусити під час стоянок.
 • можна скуштувати страви національної кухні на території національного природного парку "Сколівські Бескиди" або ж, біля підніжжя скель "Тустань".

Забронювати зараз