Залиште свій номер телефона в цій формі і ми обов'язково передзвонимо!

×

Визначні пам’ятки Непалу, які варто побачити.

 Непал – цікава країна, наскрізь пропитана своїми таємницями, які не кожному вдається розгадати. Ця країна манить туристів з усього світу не лише дивовижною пиродою, але й безліччю пам’яток, які належать до спадщини ЮНЕСКО.

Ось невеликий перелік місць, які обов’язково варто побачити, будучи тут.

  • Сваямбунатх - буддистський храмовий комплекс на окраїні Катману. Ще називається Храм мавп – на території проживає багато диких мавпочок. В центрі комплексу знаходиться велика будистська ступа, розташована на вершині гори. Сторони ступи дивляться на чотири сторони світу з поворотом на 60 градусів. Щоб піднятись потрібно подолати 365 сходинок, за кількістю днів у році.
  • Храм Пашупатінатх - великий храмовий комплекс XIII століття, де завжди натовпи прочан. Розташований на двох берегах священної річки Багматі в Катманду. Храм є святилищем покровителя Непалу, бога Пашупаті. Вхід до внутрішніх приміщень та дворів храму дозволений лише індусам. Тут проводять церемонії кремації, але пускають лише родичів померлих. Туристи можуть спостерігати за процесом з протилежного берега ріки.
  • Ступа Боднатх - Велична споруда, збудована ще в V ст, її висота 40 м. Одна з найбільш шанованих святинь для буддистів усього світу, є основним центром тибетського буддизму в Непалі. По приметру ступи встановлено понад 150 молитовних барабанів з мантрами. Особливість цієї культової споруди полягає в тому, що вона символізує Вселенну в мініатюрі, включаючи чотири стихії. В центрі святилища сидить Будда, який спостерігає за тим, що відбувається навколо.

  • Храм богині Кумарі - тут проживає єдина у світі жива богиня Кумарі. Їй поклонявся весь Непал! Кандидатка перед цим проходить суворий відбір. Обирають з маленьких дівчаток віком від 3 до 5 років, з певної касти і за певними параметрами.  Кумарі єдина, хто має право ставити тіку королю, а тепер президенту.
  • Бактапур - древнє неварське місто, розташоване в Долині Катманду. Бактапур вважається культурною столицею Непалу. В ньому багато унікальних палаців, храмів та велика кількість архітектурних пам'яток, які, на щастя, добре збереглись до наших часів.
  • Патан - історичні джерела вказують на те, що Патан є найдревнішим з трьох основних міст долини Катманду. Засноване місто в 3 ст до н.е. Важливий центр буддистської та індуїстської культур Непалу. Патан має найвищу концентрацію історичних пам’яток в межах всієї долини.