Залиште свій номер телефона в цій формі і ми обов'язково передзвонимо!

×

Замками Львівщини: Олесько - Підгірці - Золочів - Свірж - Старе село

Олеський замок – пам'ятка архітектури та історії XIII–XVIII ст. Один із найдавніших замків України та й Європи. Розташований на пагорбі висотою приблизно 50 м. Уперше згаданий в історичних джерелах 1327 року. Тут залишили свій слід такі відомі як литовський князь Любарт, польський король Казимир III, Міхал Корибут Вишневецький, батько гетьмана Богдана Хмельницького, знаменитий магнат Іван Данилович та багато інших. А у 1629 році в Олеському замку народився майбутній польський король – Ян III Собеський. За століття існування замок неодноразово зазнавав перебудов. Різні періоди були – як розквіту, так і руйнувань та занепаду, але постійно точилася боротьба за нього. У 1806 році замок пережив пожежу, а згодом нищівний землетрус 1838 року. Зі стану занепаду замок вивела реставрація. Завдяки відомому українському мистецтвознавцю Борису Возницькому замок у 1970 році перетворився у справжній музей-заповідник. Зараз тут налічується більше 1500 експонатів, багато з яких є відомими за межами України.

Підгорецький замок – це пам’ятка архітектури, яка є чудовим прикладом поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями. Свого часу вважався одним з найкрасивіших замків Європи. Замок було збудовано на замовлення коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського протягом 16351640 років. Проект належить відомому на той час французькому військовому інженеру Гійому Ле Вассера де Боплану, а споруджувався замок під керівництвом не менш відомого архітектора Андреа дель Аква.

У розкішних залах замку була зібрана велика колекція цінних картин, книг, зброї, меблів, крім цього, в замку був арсенал, величезна бібліотека та архів. Окремо зберігалися особисті речі короля Яна ІІІ Собєського і трофеї, здобуті у битвах. Кожна зала мала свою назву за стилем інтерєру. Нещадною була радянська влада до унікального для України королівського замку-палацу в Підгірцях: спочатку вивезли в Санкт - Петербург прекрасні скульптури, які прикрашають тепер Літній Сад (білі мармурові бюсти Марії Казимири та Яна ІІІ Собеського), а згодом відкрили в замку обласний санаторій для хворих на туберкульоз. Завдяки зусиллям Бориса Возницького у 1997 р. розпорядженням Львівської держадміністрації замок передано Львівській галереї мистецтв. Саме тут знімали радянський фільм «Д`Артаньян і три мушкетери» з Михайлом Боярським у головній ролі.

З північного боку замку був, так званий, розкішний італійський парк. Його розташували на трьох терасах. На пагорбах за останньою терасою були виноградники. Парк на терасах не зберігся, остаточно парк зник у XX ст.

Поруч із замком розташований Костел Воздвиження та святого Йосипа. Він був побудований на замовлення Вацлава Жевуського, який свого часу був власником замку, у 1752 - 1766 роках як родова усипальниця.

Золочівський замок - унікальна пам'ятка історії та оборонної архітектури XVII ст. національного значення. Замок було зведено на кошти батька короля Речі Посполитої Яна III Собеського - Якуба Собеського, у 1634 році як оборонну фортецю. Впродовж століть замок був фортецею, королівською резиденцією, тюрмою, навчальним закладом. За австрійського періоду в Золочівському замку розмістилися австрійські казарми. За радянської влади з 1939 року тут була в'язниця НКВС, в якій замучили на смерть та стратили багато людей. На згадку про жертви НКВС неподалік від замку в 1995 році звели невеличку каплицю, скульптор Теодозія Бриж.

У дворі замку є два палаци. Більший з них має назву Великого палацу. У серпні 2009 року був відкритий для огляду. У Великому палаці представлено понад 550 експонатів. Також палац є цікавий тим, що тут була проведена перша система каналізації, яка збереглася до наших днів.

Навпроти в'їзної вежі розташований Китайський палац. Його побудував польський король Ян ІІІ Собеський для своєї коханої дружини Марисеньки. Китайський палацик – унікальна пам’ятка архітектури. Таких палациків налічується лише три в Європі (Сан-Сусі, Петергоф, Золочів). У відреставрованому Китайському палаці Золочівського замку 21 травня 2004 року відкрито Музей Східних культур.

Не менш цікавим визначним місцем є Свірзький замок. Хоча його розташування і було дуже вигідним, оскільки він був оточений ровами, болотами та ставками, серйозного оборонного значення він не міг мати через палацовий тип архітектури. Тому не дивно, що його не раз здобували козацькі загони, а потім навіть спалили татари. Замок оточений прекрасним парком, на території якого зберігся костел ХV cт.

Великі стіни, вежі у вигляді корони, обрамлена ліпнина та різаний орнамент… Ну хто не мріє поблукати серед руїн старої фортеці? Саме замок у Старому Селі, з площею в 2 га, подарує Вам таку можливість. Колись він мав дуже величний вигляд, але не тепер. До наших днів збереглися лише три башти з шести.  Аркади та переходи палаців також уціліли, а от стіни майже всі зруйновані. Найбільшого занепаду замок зазнав при Потоцьких, оскільки власники не розвивали палац, а навпаки – забирали останнє. Чого в його стінах тільки не було: і пивоварня, і винокурня, і склади.

Кожне містечко вражає історією своїх пам’яток, тож переконайтеся і Ви у їх неповторності на власні очі!

Тривалість: 1 день

Увага! Екскурсія проводиться під приватне замовлення для індивідуальних чи корпоративних клієнтів.

* Туристичний супровід відбувається українською мовою.

У вартість входить:

- проїзд комфортабельним автобусом

- супровід гіда-екскурсовода

- екскурсійне обслуговування в туристичних об’єктах

- страхування (оригінал полісу страхування знаходиться у керівника туру)

- загальна аптечка (у разі наявності специфічних захворювань чи хронічних хвороб треба взяти індивідуальну аптечку з медичними препаратами, котрі Ви приймаєте)

У вартість не входить:

- доїзд до м. Львова з Вашого міста і назад

- вхідні квитки в туристичних об’єктах

- харчування

- особисті витрати

Увага! Організатори туру мають право вносити зміни в заявлений розпорядок, зважаючи на обставини, погодні умови, фізичний стан учасників групи. У таких ситуаціях учасникам туру гроші не повертаються.

Вартість вхідних квитків:

  • Олеський замок - загальний – 45 грн., студенти – 30 грн., учні – 9 грн.
  • Підгорецький замок - загальний та студенти – 30 грн., учні – 9 грн.
  • Золочівський замок - загальний – 45 грн., студенти – 30 грн., учні – 9 грн.
  • Китайський палац - загальний та студенти – 30 грн., учні – 9 грн.
  • Свірзький замок – дорослий - 10 грн, дитячий - 5 грн.

Харчування:

  • обід відбувається в кафе у м. Золочів - вартість 70 грн.
  • можна взяти з собою канапки, щоб перекусити під час стоянок.

Забронювати зараз